Правила купівлі-продажу нерухомості в Туреччині зазнали деяких змін. Нововведення набули чинності з березня 2019 року та, більшою мірою, стосуються іноземців, для яких стало обов’язковим проведення експертизи житла перед його продажом або придбанням. Є, втім, і загальні зміни – введення нового податку для власників нерухомості.

Особливості нового податкового платежу полягають в наступному:

  • він передбачається для власників вторинної нерухомості, які володіють нею менше 5-ти років, та забудовників;
  • стягується з прибутку, отриманого від продажу об’єкта;
  • сплачується у розмірі 20% від різниці між вартістю придбання та продажу.

По закінченню 5-річного строку з моменту купівлі власник може продати апартаменти в Аланії чи віллу без сплати даного податку. Таке нововведення покликано мінімізувати випадки вказання в ТАПУ заниженої вартості житла з метою ухилення від оподаткування.

Розраховується податок на прибуток з продажу нерухомості приблизно таким чином. Особа купує квартиру за 100 тис. лір та через 3 роки приймає рішення про продаж. Проведена експертиза, яка є обов’язковою, оцінює об’єкт в 200 тис. лір, через що між ціною купівлі та продажу з’являється різниця в 100 тис. лір. З цієї суми й вираховується 20% податку – в даному випадку 20 тис. лір. Причому платіж робиться незалежно від того, за якою вартістю власник реально продав нерухомість і яку нову ціну вказали в ТАПУ.

Просмотров: 312 | Добавил: stmodsessa | Дата: 14.04.2019

Процедура купівлі-продажу нерухомості в Туреччині іноземними громадянами дещо змінилася. Нові правила набули чинності з 4 березня 2019 року та стосуються обов’язкового проведення експертної оцінки об’єктів, що купуються або продаються іноземцями, в тому числі – будинків, що знаходяться на етапі будівництва.

Оновлені правила відповідають міжнародним стандартам на ринку нерухомості. Їх впровадження дозволить одержувати більш точну статистику та забезпечити ефективне оподаткування, уникнути випадків, коли в ТАПУ цілеспрямовано вказується занижена вартість житла.

Згідно із новим порядком, при оформленні документів на володіння турецькою нерухомістю іноземні громадяни зобов’язані звернутися до уповноваженого експерту для проведення незалежної оцінки. За результатами такої оцінки експерт розраховує реальну (ринкову) вартість житла та вказує її в підсумковому рапорті. Саме ця сума буде використовуватися для розрахунку податку на реєстрацію права власності, який із квітня 2019 року становитиме 4% від ринкової ціни об’єкта.

Щодо експертної оцінки нерухомості діють такі нормативи:

  • проводиться виключно ліцензованими компаніями Ради по ринках капіталу (SPK) й Агентства банківського регулювання і нагляду (BDDK);
  • є платною послугою та обходиться в середньому в 1 000 лір (залежить від району і зборів муніципалітету за видачу експертам документів на об’єкт). Вона оплачується будь-якою стороною угоди за погодженням і до подачі заяви на отримання ТАПУ;
  • експертний рапорт дійсний протягом 3-х місяців і містить в собі повну інформацію про нерухомість (кадастровий номер та площа ділянки, вид об’єкта, наявність Іскану та дозволу на використання нерухомості, обтяжень щодо неї, оціночна вартість в лірах, план і площа об’єкта, опис району розташування тощо).

Таке нововведення спричинить для іноземців відразу кілька наслідків. Так, можливе підвищення цін на нерухомість, в які забудовники закладатимуть суму податку на прибуток. Але є й позитивний момент – покупець не залишається один на один з незнайомою системою. Незалежний експерт надасть йому повну інформацію стосовно об’єкта, що додатково убезпечить від недобросовісних продавців та ріелторів.

Передбачається, що до кінця 2019-го року нові правила стануть загальнообов’язковими і поширяться також на громадян Туреччини.

Просмотров: 317 | Добавил: stmodsessa | Дата: 30.03.2019

Комфортабельні курорти та сучасна нерухомість в Аланії – це те, що приваблює до регіону з кожним роком все більше і більше іноземних туристів. Але влада міста не хоче зупинятися на досягнутому й прийняла рішення про перетворення Аланії із суто літнього ще й на зимовий, гірськолижний центр відпочинку.

Реалізація відповідного проекту під назвою Akdağ (Акдаг) запланована на 2019 рік. У його рамках буде організовано повноцінний гірськолижний курорт, до складу якого увійде необхідна інфраструктура для катання на лижах, сноуборді, заняття альпінізмом та іншими зимовими видами спорту.

Окрім спортивної інфраструктури, передбачається відкриття санаторіїв і SPA-центрів – всього, що потрібно для комфортного відпочинку в зимовий час.

 

Просмотров: 396 | Добавил: stmodsessa | Дата: 21.01.2019

Свідоцтво про право власності на нерухомість в Туреччині (ТАПУ) отримує нову форму. Уряд країни розробив оновлений бланк документа та вже представив його громадськості.

Новий бланк планується ввести найближчим часом. Його розробка пов’язана із тим, що нинішнє ТАПУ досить застаріло та не містить у собі сучасних засобів захисту від підробки.

В оновлену форму документа буде додано ідентифікаційний номер і QR-код, який дозволить з використанням будь-якого мобільного пристрою зчитувати з ТАПУ всю необхідну інформацію про об’єкт нерухомості та його власника.

Зауважимо, що видані раніше старі бланки ТАПУ примусово вилучатися із обігу не будуть. Власники нерухомості мають право самі вирішити, міняти їх на свідоцтво нового зразка чи ні.

Просмотров: 361 | Добавил: stmodsessa | Дата: 04.12.2018

Туреччина продовжує бити світові рекорди. Користуючись великою популярністю як країна для медичного і класичного туризму, приваблюючи інвесторів недорогою та сучасною нерухомістю в АланіїМахмутларі, Фетхіє, Ізмірі й інших містах, вона стає ще доступнішою і реалізує масштабні проекти з розвитку інфраструктури, покращення міжнародного сполучення.

Так, 29 жовтня на День Республіки в Стамбулі відбулося відкриття нового аеропорту, який знаходиться в 35-ти кілометрах від міста і вважається тепер найбільшим у світі.

Аеропорт розрахований на 6 злітно-посадкових смуг та 4 термінали. Планується, що він обслуговуватиме більше 90 млн. пасажирів на рік і рейси за 350 напрямками. Надалі, після добудови додаткових смуг і терміналів, його пропускна здатність стане ще вищою – до 200 млн. пасажирів на рік.

Уже сьогодні відкритий аеропорт становить собою величезну територію із:

- 470 реєстраційними стійками, 230 пунктами паспортного контролю та 114 зонами самостійної реєстрації;

- 77 виходами на посадку;

- 42 кілометрами багажної системи.

Зона безмитної торгівлі DutyFree тут становить цілих 55 000 м2.

Просмотров: 391 | Добавил: stmodsessa | Дата: 24.11.2018

Щорічний рейтинг програм отримання громадянства за інвестиції опублікувала компанія Henley & Partners. Вона, на підставі експертних думок, опитування представників державної влади різних країн та інвесторів, вивчення законодавства держав, склала перелік з 12-ти країн, де діють найвигідніші умови інвестиційного громадянства.

Кіпр вже традиційно займає 2-й рядок рейтингу, поступаючись тільки Мальті. Щоб отримати його громадянство, потрібно обов’язково придбати житло вартістю від 500 тисяч євро та зробити вкладення в економіку на загальну суму не менше 2 мільйонів євро. Це може бути тільки дорога нерухомість на Кіпрі або житло плюс банківські вклади, держоблігації, частки в кіпрських компаніях чи власний бізнес із п’ятьма найманими працівниками-кіпріотами.

Інвестор, який виконав поставлені умови, та його чоловік/дружина (далі – ще й батьки) отримують право подати заяву на вступ до громадянства. Процедура натуралізації займає 6-9 місяців, по закінченню яких заявнику видається кіпрський паспорт. Кіпр допускає подвійне громадянство, тому відмовлятися від першого (якщо в країні основного громадянства також дозволений бипатризм) не обов’язково.

Паспорт Кіпру одночасно надає громадянство Євросоюзу, а також можливість безвізового відвідування більше, ніж 170-ти країн світу.

Повний рейтинг Henley & Partners на 2018/2019 рік виглядає таким чином:

  • Мальта
  • Кіпр
  • Австрія
  • Антигуа і Барбуда
  • Молдова
  • Чорногорія
  • Сент-Кітс і Невіс
  • Гренада
  • Сент-Люсія
  • Домініка
  • Йорданія
  • Туреччина
Просмотров: 296 | Добавил: stmodsessa | Дата: 24.11.2018

Торжественное открытие украинского консульства в турецкой Анталье, работу которого планировалось запустить до конца 2018 года, состоялось 4 ноября. В церемонии открытия принял участие Петр Порошенко, который стал первым президентом Украины, посетившим Анталию.

Консульство в Анталье стало третьим консульским учреждением на территории Турции, другие два работают в Стамбуле и Анкаре. Решение о его запуске было вызвано ежегодным увеличением количества украинцев, которые выбирают этот регион для отдыха, постоянного проживания и покупки недвижимости в Турции (наиболее популярные города – сама Анталья, Алания, Махмутлар и др.).

Планируется, что открытие анталийского консульства существенно расширит возможности по предоставлению консульских услуг, поспособствует более тесному сотрудничеству двух стран и объединению украинского общества.

Просмотров: 336 | Добавил: stmodsessa | Дата: 24.11.2018

« 1 2 ... 25 26 27 28 29 30 »

Инвестиции в недвижимость за границей: Греция, Грузия, Турция, Кипр.

- Инвестируйте отдыхая

Инвестиции в недвижимость за рубежом: в апартаменты, коммерческую недвижимость, в новостройки.

- С получением ВНЖ и гражданства

Инвестиции в недвижимость в Турции с гарантией получения дохода .

- Недвижимость от застройщика в Фетхие

Инвестиции в недвижимость за рубежом
Покупка недвижимости за рубежом – одна из самых надежных инвестиций.
Выбирайте объекты в странах, где работают программы по оформлению вида на жительство или второго гражданства за инвестиции в недвижимость.
Узнать больше